8 Ekim 2008 Çarşamba

GEÇMİŞ BAYRAMINIZ KUTLU OLSUNNN:))

Bayram biteli günler oluyor ama ben ancak yazma fırsatı buluyorum.Bayram resimlerimiz de zaten henüz makinede.Onları da en kısa zamanda buraya aktarmaya çalışacağım.
Gelelim bayramda neler yaptık.
Bayramın birinci günü kalktık kocişle.Bizim kuzular her zaman erkenden kalkarlardı ama o gün biz de evdeyiz diye herhalde saat 10.00 a kadar uyudular.
Neyse uyandıktan sonra kuzuları hazırladık. Bayramlıklarını giydirdik ve kahvaltıya babaannemize gittik.Orada biraz oturduk.Oradan kalktık büyük amcamıza gittik (kocişin amcası) ama evde bulamadık.Çünki yengemiz rahatsızlanmış ve hastaneye gitmişler.Oradan çıktık büyükannemize gittik.Anneannemizde oradaydı çünki.Hastaneden çıkınca Tuncay Dayımıza gitmişti anneannemiz ve bayram nedeniyle büyükkannemize geldi.Orada oturduk yemek yedik.Gelenleri karşıladık.Sağolsunlar herkes oraya geldi.Akşam evimize döndük.Ertesi gün arkadaşlarımız Cem-Fatma ve kızları Ecem bize geldiler.hep birlikte dışarı çıktık, bir şeyler atıştırdık ve doğruca eski apartman komşumuz Aytun Abinin annesine gittik.Aytun Abinin babası kısa süre önce vefat etmişti çünki.Biraz oturup döndük ve Fatmaları bize bırakıp biz tekrar amcamıza gittik.Onlarla da bayramlaşıp evimize döndük.Bayramın üçüncü günü Tuncay Dayımız bizi aldı ve yapmamız gereken akraba ziyaretlerimizi yaptık.Biz önce kocişle Zeynep halamıza gitmiştik.oradan Dayımızla Büyük halamıza gittik.Oradan Büyük Dayımıza (Polis Mustafa dayıma) gittik.Orada Dikiliden gelen ve çok sevdiğim İsmail Dayımı gördük.Sonra Alirıza Dayımlara gittik ve en son Yeter Teyzemlere giderek bayram ziyaretlerimizi tamamladık.
Ertesi gün kocişin askerlik arkadaşı Uğur aradı.Bayram nedeniyle tatil için Bodruma gelmişler. Kendileri aslında İstanbulda yaşıyorlar.Bodrumdaki tatillerini bitrip birde Gümüldürde tatil yapalım demişler ve geçerken bize de uğramışlar sağolsunlar.Akşama bize geldiler.Eşi Ülkü de kendisi de çok tatlı insanlar.Hele bir oğulları var 3,5 yaşında Emirhan.İnanılmaz bir çocuk.Maşallah ne kadar akıllı öyle.Yalnız çok fazla kardeşi olmasını istiyor ve benim kızları alıp götürmeye bile kalktı..Annesi kardeş yapmaya söz verince benim kızlardan vazgeçti Emirhan.
Hafta sonu temizlikle geçti.Bu arada anneannemiz bize geldi.Bir müddet bizde kalıcak.Bayram tatili boyunca kızların hiçççç yaramazlık yapmadığını söyledim mi..Gezmeye bayılıyor kuzular..
Yandık mı acep:)

1 yorum:

www.ikizanneleri.net dedi ki...

dilekcigim evdeyim ya büyük keyifle baktim bloguna, aman ne şekerler ne tatlilar cok mutlu bir ailesiniz hep daim olsun, bizim isteyi (www.ikizanneleri.net) de bloguna ekler misin? Yanımızda olsudugunu bilmek mutlu edecek bizi. Cok opuyorum sevgilerimle ikizannesi Emel