28 Ocak 2010 Perşembe

BUGÜN YAZMAYA GELDİM

Uzun zamandır yazmak gelmiyordu içimden.Fotoğraf eklemediğim uzun zamanları da dikkate alarak bolca fotoğraf eklemeyi düşünüyordum bir süre.Ama bugün yazmak geldi içimden.Geçen haftadan beri annemin hastane işleriyle uğraşıyordum.Adını bile anmak istemediğim hastalığının gidişatını öğrenmek ve tedaviye yanıt verip vermediğine bakmak için yeni bir PET/CT çekimi istediler.Geçen hafta onu yaptırmıştık ve sonucu aldık.Geçtiğimiz pazartesi de onkoloji doktoruyla olan randevusuna gittik.Sonuç beklediğimizden çok daha iyi çıktı.Biz herhangi bir iyileşme beklemediğimiz gibi aksine hastalığın daha çok ilerlediğini düşünüyorduk.Daha önce yazmıştım alternatif tedaviyle ilgi bazı şeyler aradığımı.Bu annem içindi.Ve biz Manisa'da bir lokman hekimden bitkisel takviye aldık.Artık kemoterapimi yoksa bu bitkisel takviyemi anneme iyi geldi bilmiyorum (ama biz bitkilerin iyi geldiğini düşünüyoruz) ama annemin durumunda bize göre süper bir gelişme oldu.Boyutlarda herhangi bir gerileme yok ama aktifliğini yitirmiş malum hastalık.Dolayısıyla doktorumuz tedaviye yanıt verdiğini ve aynen böyle devam edeceğimizi söyledi.3 yada 4 seans daha KT aldıktan sonra yeni bir PET çekimiyle netleşecek durumumuz.İnşallah annemim durumu daha iyiye gider.Annemin durumu hakkında burada çok fazla şey yazmak istemiyorum.Kızlarım büyüdüğünde bu zor günlerimizi nasıl geçirdiğimizi, neler yaşadığımızı bilmesinler.Ama benim için çok önemli olan annemin durumundaki iyileşmeyi yazmadan duramazdım.Herkesin annesi kendisine kıymetlidir.Ama inanın benim annem benim için kıymetli ötesidir.O bana ben ona o kadar düşkünüzdür ki.Sonuçta o kocasız geçen yıllarında benimle teselli buldu.Ben ise babasızlığımı annemle giderdim.BAna babasız büyüdüğümü elinden geldiği kadar hissettirmemeye çalıştı.O benim biriciğim.Kıymetlim..Anam...
Ben para pul için dua etmem.ALlah kimseye muhtaç etmeyecek kadar para versin bana yeter.Bu yüzden de eskiden tek dileğim çocuğumun olmasıydı.Şimdi ise Allahdan tek dileğim annemin çocuklarımın büyüdüğünü görmesi, en azından onların ilkokula gidişlerini görmesi.

Allah herkese, evlatlarına, eşlerine, ana ve babalarına, kardeşlerine ve sevdikleri herkese sağlık, sıhhat ve uzun ömürler versin...

14 yorum:

Oya dedi ki...

Dilekciğim annenin iyileşme belirtileri göstermesine o kadar sevindimki canım. Rabbim devamını getirsin inşallah o pis hastalığı tamamen yensin inşsllsh. Anneninde babanında yeri ayrı ayrıdır ikisininde yokluğu çok acıdır ama anne yokluğu başka olsa gerek. İnşallah bu yokluğu uzun süre yaşamayız. Annene çok geçmiş olsun canım, öpüyorum kızları ve seni...

ilknur dedi ki...

Dilekcim,,anneciğine geçmiş olsun Allah acil şifalar versin...Umarım biran önce sağlığına kavuşur..

Zehra Gürgen dedi ki...

Dilek'cim çok üzüldüm canım, çok zor günler geçiriyorsun, unutma moralinizi yüksek tutun. Her hastalığın ilk devası moral ve inanç.İnşallah kısa zamanda çok iyi haberler alırsın canım.

Sağlık sıhhat diliyorum canım.

Aytul Bas dedi ki...

Canım inşallah annen kızlarının telli duaklı gelinliklerini görür..

aysencifci dedi ki...

Dilek, çok sevindim annenin gelişmelerinin iyi olmasına. İnşallah biran evvel sağlığına kavuşur. Değil kızların ilkokulu, gelin olduklarını görür umarım.
Sevgiler, annene selamlar, kızlara bol öpücükler. Allah her hastaya nerde varsa hayırlı ve acil şifa versin.

babycakes dedi ki...

Çok şükür... anneciğin çok çok daha iyi olur inşallah dilekçim dualarım seninle güzelim..

İkiz Annesi sdilek dedi ki...

Yaaa kızlar iyi ki varsınız..Kızlar henüz 15 günlüktü annemin hastalığını öğrendiğimizde.Ve öncesinde başlamış aslında ama ben haimleyim diye bir şey söylememiş. YAklaşık 2 yıldır tedavimiz sürüyor.İnşallah sizlerin de dualarıyla iyi olacak annem..

Tuğra'nın Annesi Emine dedi ki...

Canımm ne güzel anlatmışsın duygularını.İnan gözlerim dolu dolu okudum.Çok geçmiş olsun anneciğine,Allah şifa versin.İnanç ve moral çok önemli,moralinizi yüksek tutun.İnşallah anneciğin kızlarının telli duvaklı gelin oldukları zamanıda görür..
Öpüyorum çok..

Belkıs dedi ki...

Dilekcim güçlü olduğunu bilirdim bikez daha hissettim burda. Anneciğin allahın izniyle gelinlikleriyle görsün kızları

Belkıs dedi ki...

Bu arada neden msnden yazılarım geri dönüyorkine

cavidan dedi ki...

amin canım allah herkese sağlık sıhhat versin. anneciğine çok sevindim canım desteğin ve moralle inşallah dahada düzelecektir.

Nurgül dedi ki...

Canım çok geçmiş olsun Rabbim anneni başınızdan eksik etmesin onu sizlere, sizide ona bağışlasın işallah.

KEO dedi ki...

umarım herşey yolunda gider ve annen sadece ilkokul dönemini değil daha ilerdeki mutlu günleri de görür Dilek,
geçmiş olsun...

Zuzuların Annesi dedi ki...

Dilek ağlattın beni:((
umarım ömrü uzun olur anneciğinin ve umarım üniversiteye gidişlerini bile görür kuzucuklarının...
Benim ki;anaokuluna başladıklarını bile göremedi:((